Gotowski-PESA BYDGOSZCZ SA 5-5 (1-1) k.4-5

• autor: Mielec77, 2011-06-07 21:35

Gotowski kolejną drużyną pokonaną po rzutach karnych  przez PESA BYDGOSZCZ SA

W niedzielę 05.06 br. w samo południe przy 30 stopniowym upale nasz team przystąpił do kolejnego spotkania w rozgrywkach I ligi PLP Siernieczek Bydgoszcz z drużyną Gotowskich .

Nasza kadra wystąpiła w składzie :                                                                                                                   Rafał Klinger - I piątka :Dawid Bociek , Andrzej Mielczarek , Tomasz Glazik - Kasian Kasiorkiewicz , Andrzej Grugiel                               II piątka :Krzysztof Zieliński , Maciej Markiewicz , Sławomir Klinger -Patryk Mrozik , Rafał Wesołowski .

Gotowski do spotkania z PESĄ bardzo skoncentrowani - frekwencja 100 % ( co rzadko się zdarza tej drużynie analizując wyniki poprzednich spotkań ligowych) . Nasza koncepcja gry stosowana w poprzednich spotkaniach napotkała na zorganizowany opór twardo grających przeciwników powiedziałbym nawet grających na pograniczu faulu oraz bardzo dobrze dysponowanego bramkarza , który popisał się niejednokrotnie w ciągu całego meczu nieprawdopodobnymi interwencjami . W naszym teamie mecz życia rozegrał Rafał Klinger , który swoimi paradami bramkarskimi uratował nasz przed porażką .

Efektem twardej gry przeciwników była czerwona kartka jednego z zawodników Gotowskich . Po podaniu Kastka Andrzej Grugiel minął obrońcę niczym palik mając przed sobą tylko bramkarza został niestety nie przepisowo zatrzymany przez obrońcę przeciwników . Efektem tej sytuacji red dla Gotowskiego ,gramy w przewadze i mamy rzut wolny . Zgodnie z regulaminem PLP Siernieczek Bydgoszcz po otrzymaniu czerwonej kartki drużyna gra w osłabieniu przez 10 minut lub do utraty gola .

Gotowscy nie grali za długo w osłabieniu ( jakieś 60 sekund) gdyż po wykonaniu rzutu wolnego egzekwowanego przez Dawida Boćka i wykończeniu Tomka Glazika PESA cieszyła się z prowadzenia .Mecz był wyrównany , teamy prowadziły otwartą grę , dzięki której niesamowitymi interwencjami popisywali się bramkarze obydwu drużyn. Niestety nasz team miał momenty dekoncentracji czego efektem była bramka wyrównująca dla przeciwników . Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1 .

Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia bramki dla niebieskich przez Andrew Grugla , Gotowski doprowadził do wyrównania . Na 3-2 dla PESY podwyższył Kastek . Wyrównali pomarańczowi . Kolejne dwie bramki strzelili przeciwnicy , zdobywając przewagę na boisku . I gdy już wydawała się że kolejne bramki dla Gotowskiego to tylko formalność nieprawdopodobną interwencją popisał się Rafi Klinger wybraniając kontrę naszych przeciwników , którzy W CZWÓRKĘ NIE PORADZILI SOBIE Z NASZYM BRAMKARZEM - BRAWO RAFI !!!   Jak mawia piłkarskie przysłowie " nie wykorzystane sytuacje mogą się zemścić " - tak też się stało . Po bramkach Sławka i jeszcze jednej Kastka doprowadziliśmy do remisu . W szczęściu przeszkodził nam "SŁUPEK", w który to trafił Andrew Grugiel na sekundy przed końcem spotkania . Spotkanie zakończyło się remisem 5-5 .

Gdy wynik jest remisowy regulamin przewiduje rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzcy po rzutach karnych , po których zwycięzca otrzymuje dwa punkty , natomiast przegrany otrzymuje 1 punkt .                                                              Lepszymi egzekutorami rzutów karnych okazali się zawodnicy naszej drużyny wygrywając 5-4 .  Po trafieniach: Dawida Boćka , Sławka Klingera , Andrew Drugla , Andrew Mielczarka oraz Kastka zdobyliśmy dwa cenne punkty które pozwoliły nam zająć miejsce w pierwszej dziesiątce I ligi PLP Siernieczek Bydgoszcz .

Gratualacje panowie  .